KONST / Litografier / Färglitografi 12689091
nr 1268 9091
Nils Artur Nilsson
(1906-1992), Sverige
Färglitografi, Gamla Stan, Stockholm. Signerad, numrerad 193/360. Motivet: 45x66 cm
Nils Artur Nilsson, svensk bildkonstnär född 1906, död 1992.
Utrop:
500 kr
måndag 12 augusti 2019
kl 18:37:55
Nils Artur Nilsson
Läs mer om Nils Artur Nilsson